فروغ ابدیت

فروغ ابدیت

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
گالینگور
قطع کتاب:
وزیری
صفحات:
۸۲۴
وزن:
۱۳۰۸ گرم

معرفی کتاب

 کتاب «فروغ ابدیت» نوشته آیت الله سبحانی یکی از بهترین آثار نگاشته شده پیرامون زندگی رسول اکرم (ص) است. این مرجع معظم که تسلط کم نظیری بر منابع تاریخی و دینی دارد به دلیل این اشراف توانسته روایتی جامع و بسیار کم اشتباه از زندگی و زمانه این ابرانسان الهی ارائه دهد. ویژگی بسیار مهم این کتاب قلم زیبا و روان این اثر تاریخی است، به طوری که حتی یک نوجوان نیز می‌تواند به راحتی این اثر را بخواند و همراه قلم جذاب این عالم بزرگ 63 سال زندگی بابرکت نبی مکرم اسلام را به شکل کامل مرور نماید. از دیگر نکات حائز اهمیت در مورد این اثر دست گذاشتن بر روی حوادث بحث برانگیز و اختلافی است که روایت‌های متعدد و گاها متناقضی در مورد آن وجود دارد و پیرامون شخصیت و عملکرد پیامبر ایجاد شبهه کرده است. ایشان با توجه به دانش کلامی فراوان با استناد به نگاه مکتب اهل بیت تلاش نموده اند دیدگاه راستین شیعه را پیرامون هر موضوع تبیین نمایند. این اثر تصویری راستین و بدون انحراف از رسول اکرم ارائه داده و تلاش کرده بدون غلو و اغراق زندگی و زمانه آخرین و برترین فرستاده الهی را بازتاب دهد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

پس از پایان جنگ آثار سیاسی شکست مسلمانان در نبرد احد کاملاً آشکار بود. مسلمانان با این که در برابر دشمن پیروز ایستادگی نشان دادند و از بازگشت مجدد او جلوگیری به عمل آوردند؛ با این حال پس از حادثه «احد» تحریک‌های داخلی و خارجی برای براندازی اسلام رو به فزونی گذاشت. منافقان و یهودیان مدینه و مشرکان خارج از شهر و قبیله‌های مشرک دوردست جرئت زیادی پیدا کرده از تحریک و توطئه چینی و گردآوری سپاه و سلاح بر ضد اسلام خودداری نمی‌کردند. پیامبر با کمال مهارت تحریک‌های داخلی را خاموش می‌کرد و قبایل خارج را که قصد هجوم به مدینه داشتند با اعزام سربازان مجاهد سرکوب می‌ساخت. در همین وقت گزارش رسید که قبیله بنی اسد، در صدد تسخیر «مدینه» و قتل و غارت اموال مسلمانان‌اند. پیامبر فوراً یک گروه صد و پنجاه نفری را به فرماندهی ابوسلمه روانه منطقه توطئه کنندگان ساخت پیامبر به فرمانده دستور داد که هدف اصلی سفر را پنهان سازد و از بیراهه برود. روزها استراحت کند و شب‌ها راه پیمایی کند. او دستور پیامبر اسلام را عمل کرد شبانه قبیله بنی اسد را محاصره کرد و توطئه را در نطفه خفه ساخت و پیروزمندانه با مقداری از غنایم جنگی به مدینه بازگشت. این حادثه در سی و پنجمین ماه هجرت اتفاق افتاد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

وحی و نبوت شهید مطهری وحی و نبوت شهید مطهری
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
همنام گل های بهاری همنام گل های بهاری
۱۰ %
۱۳۰,۰۰۰
۱۱۷,۰۰۰ تومان
محمد مثل گل بود محمد مثل گل بود
۱۰ %
غلامرضا حیدری ابهری
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
نبوت   شهید مطهری نبوت   شهید مطهری
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
سه کاهن سه کاهن
۱۰ %
مجید قیصری
۱۱۵,۰۰۰
۱۰۳,۵۰۰ تومان
پیامبر و قصه هایش 2 - پک جدید پیامبر و قصه هایش 2 - پک جدید
۱۰ %
غلامرضا حیدری ابهری
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها