طب نامه

طب نامه

4.2

درس نامه روان طب اسلامی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۸۴
وزن:
۳۲۲ گرم
شابک:
9786006123271

معرفی کتاب

مکتب اسلامی یکی از پیشروان حوزۀ پزشکی و علوم طبیعی است که با هدف احیای علوم اسلامی دست به برانداختن سبک‌های غربی و سیستم آموزشی مدرن زده است. این مکتب با بیش از یک دهه سابقه در این زمینه، امروزه آموزش طب اسلامی را در اختیار حکمت‌جویان قرار داده است. کتاب حاضر، حاصل بخشی از این فعالیت‌هاست.

کتاب «طب‌نامه» درس‌نامه‌ای عمومی‌ست که به زبان ساده برای مردم ایران اسلامی نگارش شده است. این کتاب با هدف برجسته کردن دوبارۀ ارزش‌های اسلامی، به حکمت و اندیشۀ ناب الهی که از طریق پیامبر (ص) و ائمۀ اطهار (ع) به ما رسیده، می‌پردازد؛ مهم‌ترین مرجع و منبع در این راه نیز آموزه‌های ارزشمندی‌ست که از بنیان‌گذار مکتب شیعه، امام جعفر صادق (ع) به شاگردان ایشان هدیه شده و برای ما به یادگار مانده است. «مرتضی هادوی صدر» و «سید جلیل عربشاهی» نویسندگان این اثر هستند که با حمایت گروه مکتوبات مکتب اسلامی، به گردآوری منابع موثق پرداخته‌اند و دایرۀ‌المعارفی همه‌جانبه برای مخاطبان تجمیع کرده‌اند. نقطۀ قوت و محل اتّکای این کتاب نیز تقریظ درخشان حضرت آیت ‌الله استاد تبریزیان، طبیب حاذق و دانشمند اسلامی‌، در توصیه و تعریف از این کتاب است. شما با خواندن این کتاب در هفت فصل به ترتیب مبانی دربارۀ طب اسلامی، علل بیماری، طبایع مختلف، خواص میوه‌ها و سبزی‌ها و غذاها، رابطۀ انواع داروها و بیماری‌ها‌، سبک زندگی اسلامی و طیبات –روغن، گوهر سفید، سویق- اطلاعات مفیدی کسب خواهید کرد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«فرض کنید کسی وسط بازی فوتبال بیاید و بگوید: من دوست دارم توپ را با دست بردارم و با دست گل بزنم! یا اصلاً دوست دارم به دروازه خودمان گل بزنم و اوت و کرنر را هم اصلاً قبول ندارم! شما با او چه کاری می‌کنید؟ او که قوانین فوتبال را نمی‌خواهد بپذیرد یا از بازی بیرونش می‌کنید یا تند‌تند از او خطای هند می‌گیرید و اوت و کرنر و...
او باید قوانین را بشناسد و بر اساس آن عمل کند؛ در غیر این صورت هم به خودش و هم به تیمش ضرر می‌زند. خداوند عالم را با قوانین و قواعد خاص خودش خلق کرده است و اگر کسی این قوانین را نداند دچار مشکل می‌شود. کسی که در زندگی و رفتارهای خود و آداب آن این قوانین را رعایت نکند، همیشه یا کارت زرد می‌گیرد یا قرمز.
مثلاً کسی که به پدر و مادرش احترام نگذارد یا وجود ملائکه و فرشتگان را نادیده بگیرد یا شیطان جن و انس را و قوانین مربوط به آن‌ها را نداند و به آن‌ها توجه نکند، مشکلات بسیاری به سراغ او می‌آیند. به بسیاری از بیماری‌ها به خاطر ندانستن همین موارد دچار می‌شود و آرام‌آرام دردها در او ظهور و بروز پیدا می‌کند؛ در حالی که علت اصلی آن را نمی‌داند چون قوانین عالم را نخواسته قبول کند.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟ چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟
۱۰ %
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
احضاریه احضاریه
۱۰ %
علی مؤذنی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
دختر پیامبر (ص) دختر پیامبر (ص)
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
رهنمای طریق رهنمای طریق
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
کتاب آه کتاب آه
۱۰ %
یاسین حجازی
۲۹۵,۰۰۰
۲۶۵,۵۰۰ تومان
علی از زبان علی-گالینگور علی از زبان علی-گالینگور
۱۰ %
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها