زندگی پرافتخار حضرت ابوطالب علیه السلام
۱
۰
نام اثر :

زندگی پرافتخار حضرت ابوطالب علیه السلام

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
نوجوان
قالب کتاب :
زندگینامه داستانی
وزن :
۱۶۸ گرم
تعداد صفحه :
۱۶۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۲۱,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۸,۹۰۰ تومان

معرفی کتاب

مجموعه «زندگی پر افتخار» شامل ۱۰ جلد زندگی یاران و اصحاب رسول‌خدا است که نویسنده اصلی این اثر مرحوم آیت الله استاد محمد محمدی اشتهاردی است کسی که بیش از 200 کتاب را در زمینه‌های تفسیر قرآن، تاریخ اسلام، سیره اهل‌بیت(ع)، ادبیات و ... از خویش به جای نهاده‌است.

این مجموعه از انتشارات به‌نشر، راوی خاطرات کسانی است که اسلام را در ابتدایی ترین روزهای ظهور یاری کردند و بر پای اعتقاد خویش راسخ ماندند.

از میان آنان حامی بزرگ رسول خدا(ص) و از شخصیت‌های نامدار قریش، عموی پیامبر بود.حضرت ابوطالب (علیه السلام) منصب مهمانداری و آبرسانی به زائران خانه خدا را از پدر خویش به ارث برده بود و بر اساس وصیت عبدالمطلب، کفالت رسول امین اسلام(ص) را بعد از فوت او، بر عهده داشت.

ماجرای سفر اعجاب انگیز او با رسول‌الله از جمله داستان‌های مهم تاریخ است که نبوت پیامبر را پیش از بعثت بشارت می‌دهد؛ اگر شما نیز مشتاق آشنایی با این انسان بزرگ هستید، در بخشی از کتاب بخوانید که:

((مسلمانان دربارهٔ ایمان ابوطالب اختلاف نظر دارند. همهٔ شیعهٔ امامیه و اکثر شیعهٔ زیدیه معتقدند ابوطالب، مسلمان از دنیا رفت. بعضی بزرگان ما (از علمای اهل‌سنت و معتزله) مانند شیخ ابوالقاسم بلخی، ابوجعفر اسکافی و غیر از آن دو نیز همین اعتقاد را دارند؛ ولی اکثر علمای حدیث از اهل‌سنت گویند که او با اعتقاد به دین قومش، از دنیا رفت... .))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده