زندگی اینجاست
۱۰
۰
نام اثر :

زندگی اینجاست

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
زندگینامه داستانی
وزن :
۱۵۶ گرم
تعداد صفحه :
۱۲۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۶۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۵۴,۰۰۰ تومان

معرفی کتاب

کتاب «زندگی اینجاست» برش‌هایی کوتاه از زندگی آیت الله سیدجواد خامنه‌ای به قلم مهدی قزلی است. ایشان پدر رهبر معظم انقلاب هستند که از علما و بزرگان شناخته شده شهر مشهد بودند. قزلی در مقدمه این اثر نوشته که سلوک شخصی این عالم وارسته و تواضع ذاتی ایشان و همچنین سرتیتر خبر بودن فرزندانشان به عنوان مسوولان جمهوری سبب شده جایگاه علمی و عرفانی ایشان چندان شناخته شده نباشد. ایشان تحصیلات حوزوی خود را در تبریز و نجف گذرانده اند و از محضر بزرگانی همچون آیت الله قاضی طباطبایی بهره ها برده بودند اما برای گذران زندگی جوار مضجع شریف رضوی را برگزیدند و تا پایان عمر مبارکشان در همسایگی امام مهربانی‌ها باقی ماندند.

این اثر کوچک تلاش نموده به قدر ذره‌ای غبار غربت از چهره این شخصیت وارسته که مریدان و شاگردان بسیاری در میان بازاریان و متدینین شهر مشهد داشتند، برگیرد. در واقع می‌توان ایشان را مربی و استاد اصلی مقام معظم رهبری در رسیدن به این جایگاه مهم دانست. فردی که در علم و عمل سختگیرانه رهنمون ایشان به سوی قله‌ها بودند. در این اثر از سیره اخلاقی و تبلیغی این عالم وارسته نکات تازه و نابی فراخواهید گرفت.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یک بار طلبه جوانی همراه نوه آقاسید جواد رفت دیدن آقا لابه لای احوال پرسی و صحبت به ایشان گفت: «شما که در محضر آقای قاضی و دیگر بزرگان بودید از ایشان مطلبی بفرمایید.» جواد نگاهی به طلبه کرد و لبخندی زد حتی یک کلمه هم نگفت. طلبه جوان از این لبخند درس خودش را گرفت. انگار آقاسید جواد نمی‌خواست با نام اساتید بزرگش، خودش را بزرگ کند.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده