روایت انحراف

روایت انحراف

4.2

بررسی عرفان های نو ظهور در ایران

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۳۵,۰۰۰
%۱۰
۲۱۱,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۶۰
وزن:
۳۳۲ گرم
شابک:
9789649739168

معرفی کتاب

معرفت و به صورت کلی بحث شناخت ،از مباحث مهم از ابتدا خلقت تا به حال بود است.انسان همواره به دنبال شناخت خود و محیط اطراف خود و از همه مهم تر هدف وجودی خود است. بر همین اساس علمی فطری به نام عرفان پدیدار گشت که در طول زمان به شناخت حقیقی مبدا وجود معنا شد.عرفان اسلامی یعنی شناخت خداوند سبحان در تمام شئون است و هدف از آن رسیدن به اقیانوس حیات معنوی است که تنها راه آن تبعیت از خداوند یکتا و رسول خدا و کتاب خدا و اهل بیت می‌باشد. در عصر مدرنیته که بحث هایی درباره بازگشت به معونیت بیان می‌شود ،نظام استکبار و سرمایه دار جهانی که از این بازگشت می‌هراسد به فکر ساخت و جاگزین کردن عرفان های دروغین به جای عرفان واقعی افتاده و در قرن اخیر چندین مورد را معرفی کرده است. کتاب «روایت انحراف» به بررسی عرفان های نوظهور در ایران مثل عرفان حلقه ،اُشو ،یوگا ،دالایی لاما ،پائولو کوئلیو ،‌اکنکار ،شیطان پرستی ،سلاسل دراویش و ... به صورت موشکافانه می‌پردازد.در این کتاب علل پیدایش ،اهداف و روش های جذب، آئین ها و عقاید و مراسمات عرفان های کاذب مورد بررسی قرار میگیرد.

در برشی از کتاب می‌خوانید :

عدم ارائه صحیح دین مبین اسلام و عرفان نشئت گرفته از آن و غیبت آموزه های صحیح دین و عرفان اسلامی دلیل دیگر گرایش روزافزون به عرفانهای نوظهور است. سخت گیری سخت گویی عرضه در زمان و مکان نامناسب، عملیاتی نکردن مفاهیم عرفانی در زندگی و.... میدان را برای جولان گروه های فکری مدعی معنویت و دیگر فرقه ها باز گذاشته است و مردم را نا خود آگاه به سمت آنها سوق میدهد. البته مردم نیز در عصر حاضر، وقت کمتری برای افزایش سطح معلومات دینی خود صرف میکنند و کمبود معلومات مورد نیاز دینی، باعث شده است زمینه برای سوء استفاده عرفانهای نوظهور فراهم شود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

آموزش مصور احکام آموزش مصور احکام
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
صراط صفایی حائری صراط صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۹۷,۰۰۰
۸۷,۳۰۰ تومان
قدم کلیک هایتان بر چشم قدم کلیک هایتان بر چشم
۱۰ %
۵,۰۰۰
۴,۵۰۰ تومان
خادم ارباب کیست خادم ارباب کیست
۹ %
سید علی اصغر علوی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۵۰۰ تومان
احضاریه احضاریه
۱۰ %
علی مؤذنی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
حماسه حسینی (جلد اول) حماسه حسینی (جلد اول)
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۱۷۹,۰۰۰
۱۶۱,۱۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها