ذکرها فرشته اند (خاطراتی کوتاه از سیره و سبک زندگی آیت الله بهجت)
۰
۰
نام اثر :

ذکرها فرشته اند (خاطراتی کوتاه از سیره و سبک زندگی آیت الله بهجت)

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
داستان کوتاه
وزن :
۹۰ گرم
تعداد صفحه :
۸۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۳,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

سالها پیش آیت الله بهجت فرموده بودند که:«مراجعه به تراجم علمای سلف به منزلۀ مراجعه به کتاب های معتبر اخلاقی است.» و اینک موسسه فرهنگی هنری البهجة، به طراحی مجموعه‌ای ارزشمند پرداخته‌است که راهی روشن برای تذهیب و ترقی نفس خواهد بود.

سبک ۵۷ داستان‌کوتاه حاضر در این دوره پنج جلدی، بازنویسی جذاب از خاطرات ایشان است که معرف مردی روشن ضمیر و مصداق حقیقی آیه «کُونُوا دُعٰاةَ النّٰاسِ بِغَیْرِ اَلْسِنَتِکُمْ؛ با رفتار خود، دعوت کننده [به سوی دین] باشید.» است.

این اثر با تلاش موسسه فرهنگی هنری البهجه در جمع‌آوری و تدوین و دسته‌بندی مصاحبه‌هایی از اطرافیان ایشان و سخنانی در زمان حیاتشان، نگاشته‌ شده‌است.

مثلا در قسمتی از چهارمین کتاب این مجموعه با نام«ردپای سپید» می‌خوانیم:

((‌توی حرم حضرت معصومه (س)، مشغول نماز و دعا می‌شدند. بلند هم که می شدند تا به خانه برگردند، باز هم زیر لب مشغول دعا بودند. به سلامتی یا سر تکان دادنی، به کسانی که اطرافش جمع می شدند توجه می کردند و آرام از میان آنها، مسیرشان را باز می کردند و راه می رفتند.

دعای صباح و زیارت عاشورا را می شنیدم که زیر لب می خواند. کسی هم اگر سوالی داشت، پاسخش را می دادند و از همان جایی که دعا را قطع کرده بودند، ادامه اش را می خواندند.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده