ذکرها فرشته اند (خاطراتی کوتاه از سیره و سبک زندگی آیت الله بهجت)

ذکرها فرشته اند (خاطراتی کوتاه از سیره و سبک زندگی آیت الله بهجت)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۵,۰۰۰
%۱۰
۲۲,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
داستان کوتاه
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۸۸
وزن:
۹۰ گرم
شابک:
9786007899106

معرفی کتاب

سالها پیش آیت الله بهجت فرموده بودند که:«مراجعه به تراجم علمای سلف به منزلۀ مراجعه به کتاب های معتبر اخلاقی است.» و اینک موسسه فرهنگی هنری البهجة، به طراحی مجموعه‌ای ارزشمند پرداخته‌است که راهی روشن برای تذهیب و ترقی نفس خواهد بود.

سبک ۵۷ داستان‌کوتاه حاضر در این دوره پنج جلدی، بازنویسی جذاب از خاطرات ایشان است که معرف مردی روشن ضمیر و مصداق حقیقی آیه «کُونُوا دُعٰاةَ النّٰاسِ بِغَیْرِ اَلْسِنَتِکُمْ؛ با رفتار خود، دعوت کننده [به سوی دین] باشید.» است.

این اثر با تلاش موسسه فرهنگی هنری البهجه در جمع‌آوری و تدوین و دسته‌بندی مصاحبه‌هایی از اطرافیان ایشان و سخنانی در زمان حیاتشان، نگاشته‌ شده‌است.

مثلا در قسمتی از چهارمین کتاب این مجموعه با نام«ردپای سپید» می‌خوانیم:

((‌توی حرم حضرت معصومه (س)، مشغول نماز و دعا می‌شدند. بلند هم که می شدند تا به خانه برگردند، باز هم زیر لب مشغول دعا بودند. به سلامتی یا سر تکان دادنی، به کسانی که اطرافش جمع می شدند توجه می کردند و آرام از میان آنها، مسیرشان را باز می کردند و راه می رفتند.

دعای صباح و زیارت عاشورا را می شنیدم که زیر لب می خواند. کسی هم اگر سوالی داشت، پاسخش را می دادند و از همان جایی که دعا را قطع کرده بودند، ادامه اش را می خواندند.))

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

العبد (آیت الله بهجت) العبد (آیت الله بهجت)
۱۰ %
هیأت تحریریه موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس
۲۵۶,۰۰۰
۲۳۰,۴۰۰ تومان
در محضر بهجت در محضر بهجت
۱۰ %
محمدحسین رخشاد
۳۰۰,۰۰۰
۲۷۰,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها