حوزه باید انقلابی بماند

حوزه باید انقلابی بماند

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۳۵,۰۰۰
%۱۰
۳۱,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۹۶
وزن:
۱۰۶ گرم
شابک:
9786008200390

معرفی کتاب

کتاب «حوزه باید انقلابی بماند» تحلیل بر بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم در سال 1394 است. این سخنرانی از آن جهت اهمیت دارد که رهبر انقلاب با لحنی هشدارگونه و جدی برخی آسیب‌های شکل گرفته در بدنه حوزه علمیه را تذکر می‌دهند و احساس خطر می‌کنند که اگر این عیوب برطرف نگردد احتمال این وجود دارد که تحریف انقلاب از خود قم آغاز گردد. مهم‌ترین مساله ای که ایشان در صحبت‌های خود به آن متذکر می‌شوند و ابعادش را تبیین می کنند حفظ روح انقلابی‌گری در پیکره حوزه است. ایشان با مرور رویدادهای انقلاب 57 تاثیر به‌سزا و پراهمیت روحانیت در بیدار شدن مردم و شعله ور گشتن آتش آزادی‌خواهی و استقلال طلبی در تمامی اقشار جامعه را گوشزد می‌کنند و با تبیین مختصات روحیات انقلابی اعلام می‌کنند که حوزه علمیه در سال‌های اخیر نسبت به این موارد سستی نموده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

برای غیرانقلابی کردن حوزه حداقل دو اقدام صورت گرفته است یکی تغییر باورهای انقلابی و دیگری، آدم سازی در سطوح مختلف مخالفت با انقلاب گاهی صریح و گاهی غیر صریح است.«خب مخالفت با انقلاب هم دوجور است یک وقت صریحاً کسانی با انقلاب مخالفت می‌کنند که این هم در حوزه وجود دارد نه اینکه وجود نداشته باشد ما بی‌اطلاع نیستیم حالا کسانی هستند صریحاً گوشه کنار مخالفت می‌کنند؛ البته کم هستند - یک وقت هست که نه صریحاً با انقلاب مخالفت نمی‌شود بلکه با مبانی و مبادی اعتقادی انقلاب مخالفت می‌شود؛ روی این‌ها باید حساس بود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

طلبه انقلابی طلبه انقلابی
۱۰ %
سعید هلالیان
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
الف لام خمینی الف لام خمینی
۹ %
هدایت الله بهبودی
۹۰,۰۰۰
۸۱,۹۰۰ تومان
روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی
۱۵ %
۱,۵۰۰,۰۰۰
۱,۲۷۵,۰۰۰ تومان
تفسیر سوره حشر تفسیر سوره حشر
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۷۰,۰۰۰
۱۵۳,۰۰۰ تومان
صعود چهل ساله صعود چهل ساله
۱۵ %
سید محمدحسین راجی
۱۷۰,۰۰۰
۱۴۴,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها