حجره شماره دو
۳۹
۹
نام اثر :

حجره شماره دو

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
خاطرات
وزن :
۳۲۶ گرم
تعداد صفحه :
۳۴۳ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۷۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۶۷,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

کتاب «حجره شماره دو» انعکاس صدای انقلاب از میان خاطرات حجت‌الاسلام ابوالقاسم اقبالیان است که با قلم رضا یزدانی روایت می‌‌شود.

ایشان که از نقش‌آفرینان دو برهه حساس تاریخ کشورمان است، خلاصه‌ای از تاریخ ناگفته‌ی انقلاب‌اسلامی و روزهای دفاع مقدس را به ویژه در شهر قم، برای نسل‌ جوان بازگو می‌کند.

در بخشی از این کتاب که توسط نشر سوره مهر به کتاب‌رسان آمده‌است می‌خوانیم:

((نزدیک دو هفته‌ای بود که مملکت بدون شاه روزگار می‌گذراند. روزهای اوّل بهمن سال ۱۳۵۷ بود که خبر رسید امام خمینی می‌خواهد به ایران بیاید امّا دولت بختیار فرودگاه مهرآباد را بسته است. به همین خاطر جمع زیادی از طلاب و روحانیون انقلابی در مسجد دانشگاه تهران تحصن کردند. بلافاصله به ‌منزل آیت‌الله محمد مؤمن در محله باغ پنبه در خیابان باجک قم رفتم. از ایشان خواستم اجازه بدهد طلبه‌ها را برای شرکت در تحصن به تهران ببرم. آقای مؤمن قبول کرد و گفت: «شما به وظیفه‌تون عمل کنید. فقط با آیت‌الله مطهری هماهنگ باشید»))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

علیرضارضایی
۰۲ مرداد ۱۴۰۱
عالی بودمخصوصابرای ماروحانیون بسیارنکات آموزنده دارد
حیدر
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
عالی بود کتاب خیلی خوبیه. تو مدارس پخش کنین
فاطمه رضائیان
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اهل قم هستم دوست داشتم شروع واقعه ۱۹ دی را از نگاه یکنفر حاصر در اصل ماجرا بدانم عالی بود. رزمایش سپاهیان محمد را یادم اسنگت نا آن شب در حرم بودیم بسیار شورانگیز بود قشنگ توصیف کرده بودند. رعب و وحشت ترس از درگیری ها در میان قمی ها در فوت شریعتمداری را یادم هست وبا این اوصاف بسیج خوب غائله را جمع کرده بودند یادمه فقط یکروز شلوغ بود شهر. کتاب قشنگی بود. سه روزه خوندمش.
فاطمه زهرا خالقیان
۱۶ فروردین ۱۴۰۱
عالی بود. بی نظیر... چقدر آدم باید قدر بدونه این آرامش و آسایشی رو که الان داره... همش رو مدیون چنین آدم هایی هستیم که شاید خیلی اسمشون رو نشنیده باشیم اما وقتی زندگی نامه و خاطراتشون رو میخونیم میفهمیم چقدر در شکل گیری و تداوم انقلاب نقش داشتن... حظ بردم از خوندن این کتاب ارزشمند
فریباعزیزی کلاس ششم
۲۲ بهمن ۱۴۰۰
فصل اول یادوم
احسان امیری
۲۲ بهمن ۱۴۰۰
کتابوخونودم عالیه
غیاثی
۲۱ بهمن ۱۴۰۰
یک تیکه از متن خوندم عالی بود
الهه
۲۱ بهمن ۱۴۰۰
خاطرات انقلاب
مصطفی نعمانیان
۲۱ بهمن ۱۴۰۰
عالی وبسیار زیباست.تمام خاطراتی را ک پدربزرگم از زمان انقلاب برایم تعریف کرده بود را در این کتاب مرور کردم

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده