ثمرات سلوک

ثمرات سلوک

4.2

شرح زیارت امین الله

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۹۵,۰۰۰
%۱۰
۸۵,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۴۰
وزن:
۱۶۴ گرم
شابک:
9786229810682

معرفی کتاب

دعا کردن در فرهنگ همه مردم دنیا جایگاه ویژه ای دارد. در فرهنگ تشیع برای ادعیه ارج و مقام والایی بیان شده است. درخواست حاجت، کارکرد ثانویه دعاست، هدف اول از دعا کردن معرفت نسبت خداست.دعایی که با محبت و معرفت خوانده شود بسیار به اجابت نزدیک می‌شود.از جمله دعا و زیاراتی که بسیار معروف و پرکاربردند، زیارت امین الله است. از امتیازات این دعا اینست که امامی با این الفاظ امام دیگری را زیارت نموده است. امام محمدباقر علیه السلام می‌فرمایند: امام سجاد علیه السلام به زیارت امیرالمومنین رفتند و در برابر مزار ایشان این زیارت را خواندند.

کتاب «ثمرات سلوک» شرح زیارت امین الله است که با تلاش سیدمحمدجواد وزیری‌فرد گردآوری شده است.

در بخش های مختلف این کتاب، با بیان هر بخش از زیارت، به شرح و تبیین موارد گفته شده می‌پردازد و پرده از اسرار والای این کلام نورانی برمی‌دارد.

در برشی از کتاب می‌خوانید:

خداوند تبارک و تعالی انسانها را به شکلهای مختلف آفریده است؛

به طوری که حالات روحیات ذائقه های مادی و معنوی آنها متفاوت است. در یک نفر آش شله دوست دارد دیگری آش رشته، و شخصی اصلا آش دوست ندارد، بلکه کوکوسبزی دوست دارد یک نفر دوست دارد دائم ذکر بگوید، دیگری دوست دارد در خلوت باشد و کسی هم دوست دارد این در و آن در بزند و کارهایش را نشان دهد. بعضی خیلی اهل نماز هستند بعضی خیلی اهل روزه گرفتن هستند و بعضی بسیار اهل تفکرند. بعضی در جامعه آدم خیلی خوبی هستند دائم انفاق میکنند و اصلاً کارشان این است که برای خدمت به مردم و انفاق به آنها تلاش کنند. این یک راه برای رسیدن به خداست بعضی دیگر اهل جبهه جنگ و مجاهده هستند و از این راه سعی میکنند به سوی خدا قدم بردارند. اینها سُبُلی هستند که انسان را به خدا می رسانند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

صراط صفایی حائری صراط صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۹۷,۰۰۰
۸۷,۳۰۰ تومان
چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟ چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟
۱۰ %
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
نگاهی به رابطه عبد و مولا نگاهی به رابطه عبد و مولا
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
توجیه المسائل کربلا توجیه المسائل کربلا
۲۵ %
سید علی اصغر علوی
۹۵,۰۰۰
۷۱,۲۵۰ تومان
جدال دو اسلام جدال دو اسلام
۱۰ %
روح الله نامداری
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
رهنمای طریق رهنمای طریق
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها