تنها پناه

تنها پناه

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۵۰,۰۰۰
%۱۰
۴۵,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی
صفحات:
۸۴
وزن:
۹۰ گرم
شابک:
9789647803663

معرفی کتاب

   پناهی برای همه

   کتاب تنها پناه، استاد علی صفایی حائری سعی بر آن دارد تا در نوشتاری کوتاه، به تفسیر سوره‌های ناس و فلق بپردازد. در این تفسیر آمده است که تا زمانی که انسان از دشمنان خود درکی نداشته باشد و تا وقتی که تنهایی عمیق خود را درک ننماید، نمی‌تواند خدا را به عنوان تنها پناه خود بپذیرد. تفسیر این سوره‌ها به این نکته اشاره دارد که درک این تنهایی عمیق و بی‌ثمری، ما را برای بهره‌گیری از دوره‌ای که این درک حضوری را فراهم می‌کند، آماده می‌کند. همچنین بهره‌گیری از دیگر ابزارهای تفسیر، از جمله شناخت کافی از ادبیات عرب، صنایع ادبی و شرایط نزول آیه و تسلط بر دیگر آیات قرآن، می‌تواند کمک کننده باشد تا پرده‌ها برای فهم سوره‌ها برداشته شود.

در بخشی از این کتاب آمده است: " تو اگر این جریان را احساس کنی، می توانی رابطه آیه ها و قدرت ترکیب و اعجاز شروع و ختم را بشناسی؛ و این جریان، همان جریان انسانی است که با جریان عمل و شأن نزول کاملا تفاوت دارد. مادام که این جریان را به دست نیاوری، با سوره بیگانه ای و درهای سوره به روی تو بسته است. تو پیش از آنکه توضیح های کتاب را بخوانی، خودت با این سوال ها طرف بشو و برای جواب آنها کار کن . این نوع کار به تو خیاطی می آموزد، برایت لباس نمی دوزد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فوز سالک صفایی حائری فوز سالک صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۹۸,۰۰۰
۸۸,۲۰۰ تومان
مسئولیت و سازندگی مسئولیت و سازندگی
۱۰ %
علی صفایی حائری
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
روابط متکامل زن و مرد روابط متکامل زن و مرد
۱۰ %
علی صفایی حائری
۶۳,۰۰۰
۵۶,۷۰۰ تومان
صراط صفایی حائری صراط صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۹۷,۰۰۰
۸۷,۳۰۰ تومان
اخبات - صفایی حائری اخبات - صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۷۳,۰۰۰
۶۵,۷۰۰ تومان
غدیر صفایی حائری غدیر صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها