برخی مفاهیم اساسی در بیانیه گام دوم

برخی مفاهیم اساسی در بیانیه گام دوم

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۵,۰۰۰
%۱۰
۲۲,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۵۶
وزن:
۸۴ گرم
شابک:
9786227491357

معرفی کتاب

تاملی در بیانیه گام دوم

   بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، یک منشور است که به منظور ارائه چهارچوب دقیق و شفافی برای "انقلاب اسلامی" و تبیین مسیر آینده آن ارائه شده است. این منشور به ویژه برای جوانان به عنوان نیروی پیشران اصلی انقلاب، طراحی شده است. این بیانیه به عنوان یک رهنمود جامع و راهنمایی برای جبهه مقاومت اسلامی در مقابل جبهه استکبار، واکنش نشان می‌دهد. این بیانیه از یک شهود و رویت حقیقی برخاسته است و نشان‌دهنده حکمت الهی است که از دلی پاک و خالص جوشیده است. مفهوم کلیدی این بیانیه، "انقلاب اسلامی" است که سایر مفاهیم مهم بیانیه حول آن تعریف شده‌اند.در کتاب برخی مفاهیم اساسی در بیانیه ی گام دوم انقلاب اسلامی نوشته علی ذوعلم با ابعاد مهمی از این بیانیه آشنا می شویم.

در بخشی از این کتاب آمده است:" اما اکنون در گام دوم انقلاب  که دو مرحله ی انقلاب اسلامی و نظام سازی اسلامی سپری شده است، در متن بیانیه، سخن از ورود به دومین مرحله ی خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی به میان آمده است. در این بیان، « خودسازی» متناظر با «دولت سازی» در مراحل پنج گانه پیش گفته به کار رفته است، و لذا این پرسش را برای مخاطب مطرح میسازد که چه نسبتی میان «خودسازی» و «دولت سازی» وجود دارد؟ آیا از منظر رهبر حکیم انقلاب، خودسازی جایگزین دولت سازی شده است؟ آیا تاکیدات قبلی ایشان مبنی بر مقدم بودن دولت سازی برای جامعه سازی، اکنون جای خود را به «خود سازی» داده است؟"

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

عهد مشترک عهد مشترک
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۳,۰۰۰
۵۶,۷۰۰ تومان
صعود چهل ساله صعود چهل ساله
۱۵ %
سید محمدحسین راجی
۱۷۰,۰۰۰
۱۴۴,۵۰۰ تومان
کریسمس در نیاوران کریسمس در نیاوران
۱۰ %
مهدی خانعلی زاده
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
متولد بهمن متولد بهمن
۱۰ %
روح الله رشیدی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
ولایت فقیه ولایت فقیه
۱۰ %
سید مهران طباطبایی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
از وزارت تا اعدام (صادق قطب زاده) از وزارت تا اعدام (صادق قطب زاده)
۱۰ %
۱۵۵,۰۰۰
۱۳۹,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها