کتاب ر
۲
۰
نام اثر :

کتاب ر

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
زندگینامه داستانی
وزن :
۳۹۸ گرم
تعداد صفحه :
۳۰۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

کتاب «ر» تصویری از زندگی مردی است که در سالهای ۱۳۷۲، کیلومتر ها دورتر از سرزمین خودش در نزدیکی مسیر شهر سارایو به شهادت رسید.

شهید رسول حیدری(مجید منتظری) فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی بود که در سالهای جنگ تحمیلی ۶۵مرتبه در جبهه‌های گیلان‌غرب، سرپل ذهاب حضور یافت و برای عملیات‌های شناسایی تا عمق خاک عراق و مرزهای سوریه پیش رفته‌بود.

اما با شروع جنگ بوسنی و کمک خواهی مردم در محاصره آن سرزمین، به این کشور رفت ماجرای روزهای زیستن، مبارزه، مقابله با منافقین و حضور در بوسنی و شهادت ایشان به عنوان اولین شهید ایرانی در روز عیدغدیر سال ۱۹۹۳ میلادی، در سه فصل این اثر با قلم مریم برادران نگاشته می‌شود. از این کتاب توسط صباح الدین شاریچ به زبان بوسنیایی نیز ترجمه شده است، و اینک در نسخه اصلی آن به زبان فارسی می‌خوانیم:

((هرکس به ما می‌رسید تا می‌فهمید ایرانی هستیم، می‌پرسید شما مجید منتظری را می‌شناسید؟ شاید نفر اول و دوم را می‌شد اتفاقی گرفت، اما این سؤال تکرار می‌شد. از مردم عادی تا نظامی و مسئول. از خودم خجالت کشیدم. حساس هم شدم که این مرد که بوده است که بعدازاین همه‌سال هنوز مردم او را به یاد دارند. بالاخره هم کار خودش را کرد و ما مأموریتمان را تغییر دادیم و دنبال مجید منتظری یا همان رسول حیدری شما گشتیم. آن‌هم درجایی که هزاران کیلومتر با ایران فاصله داشت، در قلب اروپا، بین مردمی آرام و نجیب.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده